Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
“Moody's Investors Service” pozitīvi novērtē Citadeles stabilitāti
Emitents Citadele banka, AS (2138009Y59EAR7H1UO97)
Veids 2.2. Iekšējā informācija
Valoda LV
Statuss Publicēts
Versija
Datums 2018-05-15 09:31:17
Versijas komentārs
Teksts

Starptautiskā reitingu aģentūra “Moody's Investors Service” 27. aprīlī publicēja atjaunotu kredītreitinga analīzi ar pozitīvu Citadeles reitinga prognozi. Aģentūras ziņojumā ir teikts, ka banka ir izveidojusies par ilgtspējīgu un uz attīstību orientētu koncernu.

“Moody’s” savā analīzē ir pozitīvi novērtējusi Citadeles stratēģisko fokusu paplašināt tās darbību Baltijas valstīs. Komentārā tika uzsvērta arī bankas akcionāru, tostarp ERAB, apņemšanās attīstīt banku. Tiek sagaidīts, ka Citadele saglabās stabilus kapitāla un aktīvu kvalitātes rādītājus.

Bankas Citadele valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis: “Moody's vērtējums ir apliecinājums bankas uzlabotajai risku novērtēšanai un mūsu stratēģijai attīstīties Baltijā. Mūsu izaugsme ir balstīta, galvenokārt, uz Baltijas privātpersonu un mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanu un digitālo inovāciju ieviešanu.”

2017. gada beigās Citadele koncerna kapitāla pietiekamības rādītājs (CAR) sasniedza 18,4%, neto peļņa (pirms vienreizējiem būtiskiem notikumiem) bija 31.5 miljoni eiro, klientu noguldījumi bija 2,88 miljardi eiro, un bankas neto kredītportfelis bija 1,33 miljardi eiro.

2017. gadā Moody’s Investors Service paaugstināja Citadeles ilgtermiņa reitingu par divām pakāpēm: no B1 uz Ba2, saglabājot pozitīvu reitinga prognozi.

Citadele ir trešā lielākā banka Latvijā pēc klientu skaita. Bankas akcionāri ir Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka un starptautiska investoru grupa ar pieredzi banku sektorā visā pasaulē. Citadeles koncerns tiek pārvaldīts no Latvijas ar meitas uzņēmumiem un filiālēm Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Šveicē. Citadele nodrošina norēķinus un karšu maksājumus, aizdevumus, noguldījumu, ieguldījumu, aktīvu pārvaldes un līzinga pakalpojumus, kā arī virkni ekskluzīvus, unikālus produktus. 2017. gadā viens no vadošajiem klientu servisa novērtēšanas un uzlabošanas uzņēmumiem Centrālajā un Austrumu Eiropā – “Dive” – atzina Citadeli par banku ar labāko klientu apkalpošanas servisu Latvijā un Lietuvā.

 

Papildu informācija:

Ieva Prauliņa

Korporatīvās komunikācijas virziena vadītāja

Tālrunis: +371 67010172; +371 29373305

E-pasts: Ieva.Praulina@citadele.lv

 

Mihails Goļevs

Investoru attiecību vadītājs

Tālrunis: +371 67778585

E-pasts: Mihails.Golevs@citadele.lv

 

Santa Daniela Kanaška

Investoru attiecību speciāliste

Tālrunis: +371 67010991

E-pasts: IR@citadele.lv

Pielikumi